Początek roku to czas zmian w polskim prawie – w życie wchodzą ustawy, przepisy nabierają mocy. Wiele z nich dotyczy przedsiębiorców. Jakie zmiany w podatkach ...
Od jakiegoś czasu w Internecie głośno jest o problemach fintechu Cinkciarz.pl i trudnościach klientów z odzyskaniem środków – zarówno z transakcji wielowalutowych, jak i deponowanych na koncie. Polskie przedsiębiorstwo, do niedawna uznawane za wzór innowacyjnej instytucji finansowej, obecnie zmaga się z problemami. Duża część klientów nie jest równocześnie w stanie odzyskać wpłaconych środków.Co zrobić w sytuacji osoby poszkodowanej?
Cinkciarz.pl – na czym polega spór?
Aplikacja Cinkciarz.pl była do niedawna jednym z najbardziej innowacyjnych produktów cyfrowych, pochodzących z Polski. Obecna na ponad 30 rynkach zagranicznych, na początku reklamowała się jako internetowy kantor, by z czasem stać się alternatywą dla banków, służąc głównie do wielowalutowych transferów pieniężnych. Dzisiaj tysiące klientów próbują odzyskać pieniądze z Cinkciarz.pl – co się stało?
Komisja Nadzoru Finansowego cofnęła zezwolenie na świadczenie przez spółkę Conotoxia sp. z o.o., powiązaną z Cinkciarz.pl sp. z o.o., usług finansowych. Ta odwołała się od decyzji, przerzucając utrudnienia w funkcjonowaniu na banki. Wciąż nie ma oficjalnych informacji, co spowodowało obecną sytuację.
Kto stracił na Cinkciarzu.pl?
Aplikacja Cinkciarz.pl została ściągnięta przez ponad 1 milion użytkowników. Po latach dynamicznego rozwoju z dnia na dzień składane na platformie dyspozycje przestały być jednak realizowane – pieniądze „znikały” z wirtualnych kont klientów, nie pojawiając się u odbiorców lub nie wracając po przewalutowaniu. Osoby, które deponowały je na bieżąco – tak, jakby czyniły to w tradycyjnym banku – nie mogą nimi z kolei dysponować.
W Internecie można znaleźć wiele historii dotyczących zarówno niewielkich, jak i bardzo dużych kwot, których niemożność wypłaty powoduje bardzo duże kłopoty u osób prywatnych. Media ustaliły, że poszkodowani próbują odzyskać w sumie około 150 mln zł.
Właściciel spółki uspokaja, że wszyscy poszkodowani otrzymają swoje środki, gdy tylko inne instytucje finansowe odblokują konta. Niektórzy z nich znajdują w skrzynkach na listy również ugody, mające powstrzymać ofiary upadłości firmy przed składaniem pozwów sądowych. Równocześnie w siedzibie fintechu w Zielonej Górze pojawili się funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego – jak łatwo się domyśleć, nie uspokaja to ani klientów serwisu Cinkciarz.pl, ani inwestorów.
Jak odzyskać pieniądze z Cinkciarz.pl?
Jeśli jesteś osobą poszkodowaną i chcesz odzyskać pieniądze z Cinkciarz.pl, zacznij działać. Nie czekaj: na ten moment, w grudniu 2024 r., nie wiadomo, jaka jest przyszłość spółki. Nie ustalono także, gdzie znajdują się środki, rzekomo przetrzymywane „w bankach”. Warto więc podjąć kroki, by zabezpieczyć swoje interesy.
Nie działaj na własną rękę i nie zwlekaj – napisz do mnie i opisz swoją sytuację. Zaproponuję Ci sposób rozwiązania sprawy i dalsze kroki.
Od lat zajmuję się prawem podatkowym – jako radca prawny doradzam klientom w zakresie, który pozwala im pomnażać, oszczędzać, chronić lub odzyskiwać majątek. Na blogu przeczytasz o tym, w jaki sposób wykorzystać istniejące przepisy z korzyścią dla swojego biznesu oraz dowiesz się o zmianach i ich interpretacjach, które co rusz pojawiają się w polskim systemie prawnym.
Zobacz świat prawa i podatków oczami radcy prawnego Stefana Kowalskiego i wykorzystaj tę wiedzę do rozwoju swojej firmy!
Początek roku to czas zmian w polskim prawie – w życie wchodzą ustawy, przepisy nabierają mocy. Wiele z nich dotyczy przedsiębiorców. Jakie zmiany w podatkach ...
O obowiązku platform internetowych, polegającym na przekazywaniu danych sprzedawców do urzędów skarbowych oraz konsekwencjach nowych przepisów, pisałem i mówi...