Jaki podatek należy zapłacić, sprzedając dom lub mieszkanie? Warto dowiedzieć się tego już na starcie, uzyskując indywidualną interpretację podatkową, aby odpowiedn...
Zastanawiasz się, jak skorzystać z usług radcy prawnego? Już nie musisz – przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się, jak krok po kroku wygląda współpraca z klientami mojej kancelarii. Co musisz przygotować na wizytę u radcy prawnego? Na jakim etapie poznasz cenę i czy czas rozwiązania Twojej sprawy jest łatwy do przewidzenia?
Pierwszy kontakt z kancelarią prawną
Chcesz, abym zajął się Twoją sprawą? Dziękuję za zaufanie! W pierwszej kolejności napisz maila lub skontaktuj się ze mną przez formularz kontaktowy. Napisz, czego dotyczy sytuacja. Zawrzyj:
Jeśli będzie to sprawa z zakresu tych, którymi zajmuję się jako radca prawny, skontaktuję się z Tobą. Jeśli nie, polecę kogoś z mojej branży, kto ma doświadczenie w podobnych problemach.
Jeśli uznam, że już na tym etapie analiza Twojej sprawy będzie płatna, poinformuję Cię o tym. Nie dotyczy to każdej sprawy – najczęściej tych najbardziej złożonych.
Szczegóły Twojej sprawy
Po kontakcie mailowym, zanim dojdzie do wyceny, zdarza się, że szczegóły sprawy trzeba omówić lub wyjaśnić przez telefon lub komunikator. Jest to możliwe w godzinach pracy mojej kancelarii.
Jeśli sprawa wchodzi zakres moich usług, poproszę Cię o przesłanie skanów dokumentów, których według mnie brakuje, a dzięki którym będę mógł zrozumieć wszelkie okoliczności.
Wycena i umowa
Po pierwszym kontakcie, ewentualnej rozmowie czy przesłaniu dokumentów, jestem w stanie ocenić i wycenić sprawę. Na tym etapie przedstawię Ci szczegółową wycenę. Wyślę ją mailem.
Następnie zawieramy umowę o udzielenie pomocy prawnej. Po jej podpisaniu przez obie strony, zabieram się do pracy.
Pierwsza wizyta w kancelarii
Po podpisaniu umowy spotkamy się w mojej kancelarii lub online. Porozmawiamy o Twoich celach i oczekiwaniach. Podczas trwającej około 1 godziny spotkania będę mógł określić strategię działania.
Dalszy przebieg sprawy
Po naszym spotkaniu, otrzymaniu wszystkich informacji i niezbędnych dokumentów, przystępuję do wykonania zlecenia. Jeśli na tym etapie pojawią się nowe okoliczności czy wątpliwości, skontaktuję się z Tobą.
To, jaką formę przybierze współpraca na tym etapie zależy od wielu różnych czynników i trudno zamknąć to w jednoznaczne ramy. W niektórych przypadkach będzie to tworzenie pism, w innych mediacje, a w jeszcze innych spory sądowe. Strategię działania poznasz podczas pierwszej wizyty i będzie ona modyfikowana w zależności od bieżącej sytuacji.
Co jeszcze musisz wiedzieć?
Prowadząc kancelarię od wielu lat pomogłem już setkom klientów w różnych okolicznościach życiowych i biznesowych. Wzajemny szacunek i budowanie pełnej zaufania relacji to dla mnie fundament – dzięki temu jestem w stanie profesjonalnie wykonywać swoją pracę.
Chcąc skorzystać z usług mojej kancelarii:
Wszystko, co powiesz i przekażesz mi korespondencyjnie oraz na spotkaniach, objęte jest tajemnicą zawodową, z której mogę być zwolniony jedynie w bardzo wyjątkowych przypadkach. Nie dotyczy to m.in. spraw karnych, w których tajemnica obrońcy nie podlega wyjątkom.
Mogę Ci pomóc? Napisz lub zadzwoń do mnie.
Od lat zajmuję się prawem podatkowym – jako radca prawny doradzam klientom w zakresie, który pozwala im pomnażać, oszczędzać, chronić lub odzyskiwać majątek. Na blogu przeczytasz o tym, w jaki sposób wykorzystać istniejące przepisy z korzyścią dla swojego biznesu oraz dowiesz się o zmianach i ich interpretacjach, które co rusz pojawiają się w polskim systemie prawnym.
Zobacz świat prawa i podatków oczami radcy prawnego Stefana Kowalskiego i wykorzystaj tę wiedzę do rozwoju swojej firmy!
Jaki podatek należy zapłacić, sprzedając dom lub mieszkanie? Warto dowiedzieć się tego już na starcie, uzyskując indywidualną interpretację podatkową, aby odpowiedn...
W ostatnich latach kryptowaluty, na czele z Bitcoinem, stały się jednym z najbardziej fascynujących i dynamicznie rozwijających się segmentów rynku finansowego. Dla wiel...